تور ایسلند ، سفر به سرزمین یخ و آتش نوروز 1403

تور ایسلند ، سفر به سرزمین یخ و آتش نوروز 1403Reviewed by منصور عبدلی on Mar 22Rating: 4.5تور ایسلند نوروز 1403و اطلاعات سفر به ایسلندتور ایسلند برنامه بعدی ما در نوروز 1403 خواهد بود. در این مقاله اطلاعات کامل درباره سفر ایسلند مشخص شده است. در صورت تمایل به سفر به ایسلند این مقاله را مطالعه کنید.

تور ایسلند بنا به دلایلی یکی از جذاب ترین سفرهایی خواهد بود که احتمالا هر کدام از ما تجربه می کنیم. کشور ایسلند یکی از کم تراکم ترین کشورهای دنیا است. در هر کیلومتر مربع از کشور ایسلند فقط 4 نفر زندگی می کنند (در ماکائو 20 هزار نفر). در واقع چیزی که در سفر به ایسلند بسیار کم خواهید دید، انسان است. خبری خوب برای انسان های جمع گریز.

ولی پدیده های عجیبی در کشور ایسلند به وفور دیده می شوند. آتشفشان (تضمینی نیست که همه آنها در زمان سفر ما غیر فعال باشند) یخچال طبیعی، آبشار، چشمه های آب گرم را در تور ایسلند بسیار زیاد خواهید دید. به قدری که بر اساس تجربه در روزهای آخر سفر ترجیح میدهید بعضی از آنها را فقط اب پنجره ماشین ببینید و حتی زحمت بیرون آمدن به خود ندهید.

با این حال تور ایسلند یه سفر عجیب به مقصدی دوردست است که اتفاقا برای ما ایرانی ها اصلا هم ارزان تمام نمی شود. به همین خاطر باید برای تک تک ثانیه های سفر ایسلند برنامه ریزی دقیقی انجام داد. پس به شما پیشنهاد می کنیم بخش های بعدی این مقاله را مطالعه کنید تا در جریان جزئیات بیشتر تور ایسلند نوروز 1403 قرار بگیرید.

زمان برگزاری تور ایسلند

در نگاه کلی تیر و مرداد ماه بهترین زمان برای سفر به ایسلند است. در این مدت گرم ترین دما، طولانی ترین روزها و مطلوب ترین اقلیم را تجربه می کنیم. البته با نگاهی متفاوت این بازه زمانی چندان هم برای سفر به ایسلند مناسب نیست. هنوز هم صنعت گردشگری متاثر از دوران کرونا است. سیل جمعیتی که تقریبا 2 سال را در قرنطینه بودند یه دنبال جبران این خانه نشینی هستند. در نتیجه تابستان ایسلند بسیار شلوغ و پرجمعیت و از همه مهم تر بسیار بسیار گران تر خواهد بود.

با این حال ما تصمیم گرفتیم تعطیلات نوروز 1403 را برای سفر به ایسلند انتخاب کنیم. در تور ایسلند نوروز 1403 ما به مدت 7 شب و 8 روز در کشور ایسلند اقامت خواهیم داشت. با توجه به شرایط جوی هم امکان تماشای شفق قطبی را خواهیم داشت. هم بخش عمده ای از جاده های بیرون شهری ایسلند در این فصل باز شده و امکان بازدید از اکثر جاذبه های گردشگری ایسلند وجود دارد.

ویزای ایسلند

کشور ایسلند جزو حوزه شینگن است. پس برای سفر به ایسلند باید از الان مدارک خود را برای دریافت ویزای شینگن آماده کنید. برای گرفتن ویزا برای سفر به ایسلند دو راه دارید: گرفتن ویزای ایسلند به طور مستقیم یا گرفتن ویزای شینگن از کشوری دیگر.

گزینه اول یعنی گرفتن ویزای ایسلند سختی های خاص خودش را دارد: کشور ایسلند در صدور ویزا به ایرانی ها بسیار سخت گیر است و احتمال ریجکتی بسیار بالاست. درضمن در صورت دریافت ویزای ایسلند باید با پرواز مستقیم از بیرون از حوزه شینگن وارد ایسلند شد. تقریبا چنین پروازی از کشورهای اطراف ایران به سمت ایسلند یا وجود ندارد یا بسیار گران است.

ما در سفر به ایسلند گزینه دوم را پیش میگیریم. ویزای شینگن را از کشور دیگری دریافت می کنم و خود را به شهر وین میرسانیم و از وین با پرواز مستقیم به ایسلند می رویم. در این سفر کسانی که ویزای شینگن معتبر دارند می توانند از هر شهر یا کشوری خود را در روز 3 دسامبر به وین برسانند و به گروه ملحق شوند. در نتیجه هیچ محدودیتی درباره نحوه ورود به اروپا وجود ندارد.

مدت زمان تور ایسلند

تور ایسلند به طور مفید 8روز و 7شب طول می کشد. یعنی مدت زمانی که ما از تهران خود را به فرودگاه ریکیاویک می رسانیم و همین مسیر را در برگشت طی می کنیم جزو زمان و هزینه سفر ایسلند محاسبه نمی شود.

برای اینکه براورد دقیق تری از برنامه زمانی سفر ایسلند داشته باشید در هر سمت از مسیر رفت و برگشت 2 شب را به این زمان اضافه کنید.

جاذبه های گردشگری ایسلند
جاذبه های گردشگری ایسلند

هزینه سفر به ایسلند

هزینه سفر به ایسلند شامل موارد زیر است:

هزینه تور ایسلند

هزینه تور ایسلند 2200 یورو است. این هزینه شامل هزینه 7شب اقامت در هتل 4 ستاره، راهنما، ترنسفر فرودگاهی ریکیاویک، سه تور اصلی یک روزه طبق برنامه خواهد بود.

هزینه پرواز تهران – ریکایویک – تهران

با توجه به برنامه پروازی و شرایط دریافت ویزا ما با بین یک تا دو توقف خود را به ایسلند خواهیم رساند. توقف اول در ترکیه یا حوزه خلیج فارس خواهد بود. توقف دوم در پاریس و توقف نهایی در ریکاویک. برای مسیر برگشت هم چنین برنامه را خواهیم داشت. مجموع پروازهای بین المللی در این سفر حدود 50 میلیون تومان هزینه خواهد داشت. با این حال همانطوری که پیشتر هم اشاره شد، کسانی که ویزای معتبر شینگن دارند، ساکن اروپا یا امریکا و کانادا هستند می توانند از مسیر دلخواه خود را به وین و سپس ریکیاویک برسانند.

هزینه ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن باید به مرکز VFS تهران مراجعه کنید. قبلا درباره مدارک و هزینه ویزای شینگن به طور مفصل توضیح داده شده است. ولی به طور کلی مبلغی بین 110 تا 130 یورو را برای این کار در نظر بگیرید.

هزینه خوراک و تورهای اختصاصی

وعده های غذایی در سفر به ایسلند از 10 یورو برای یک ساندویچ هات داگ شروع می شود. هزینه یک وعده غذا در یک رستوران لوکس هم حدود 40 تا 50 یورو خواهد بود. با این حال میانگین 20 یورو می تواند براورد خوبی برای هزینه خوراک در ایسلند باشد.

با شرکت در تور ایسلند هزینه سه گشت اصلی را پرداخته این و نیازی به پرداخت هزینه دیگر وجود ندارد. با این حال در زمان اقامت ما گزینه های متعددی وجود دارد که با هماهنگی همسفران امکان اضافه شدن آن به برنامه وجود دارد.

وسیله نقلیه در تور ایسلند

با توجه به فصل سفر به ایسلند، بهترین وسیله برای سفر به ایسلند استفاده از خودروهای مجهز به همراه راننده و لیدر حرفه ای است. در این سفر ما نیازی به اجاره خودرو نداریم. در نتیجه ریسک رانندگی در جاده های  ناآشنای ایسلند وجود ندارد. همه گشت ها و تورها (به غیر از تور شهرگردی ریکیاویک) با خودروی توریستی مجهز و راهنمای حرفه ای و توسط تامین کننده های حرفه ای برگزار می شود.

مسیر سفر در ایسلند

مسیر تور نوروزی ایسلند با محوریت شهر ریکیاویک در جنوب غربی جزیره شکل گرفته است. هر روز صبح با استفاده از خودروی توریستی به یک جهت از جزیره حرکت می کنیم و بعد از بازدید از جاذبه ها مجددا شب به ریکیاوک برمیگردیم.

مسیرهای اصلی این سفر شامل رینگ طلایی ایسلند، مسیر ساجل جنوبی و مسیر شمال ریکیاویک است. با توجه به موقعیت جاذبه های گردشگری ایسلند، بخش عمده ای از آنها را می توان در همین مسیرهای یک روزه که از 8 تا 14 ساعت زمان می برد بازدید کرد. دقت کنید که در زمان برنامه ریزی برای سفر به ایسلند تفاوت مسیر رینگ طلایی ایسلند و رینگ دور جزیره ایسلند را در نظر بگیرید. مسیر سفر جاده ای در رینگ ایسلند

مسیر سفر جاده ای در رینگ ایسلند

 

۹ نظر درباره “تور ایسلند ، سفر به سرزمین یخ و آتش نوروز 1403

  • سلام.
   این برنامه کمی برای کودک خردسال سخت خواهد بود. ولی اگر تجربه خوبی در سفر خانوادگی با خودروی شخصی داشته باشید امکان حضور فرزند خردسالتان در سفر به ایسلند وجود دارد.
   لطفا برای هماهنگی بیشتر تماس بگیرید.

 1. با درود و سپاس از اطلاعات خوبی که به اشتراک
  گذاشتید. یه سوال داشتم: آیا در ایسلند و به خصوص در شهر ریکاویک میشه با پول نقد (یورو یا کرون ایسلند) از همه جا (مثلا رستوران ها، مراکز خرید، سوپر مارکت، …) خرید کرد؟

  • سلام. وقت بخیر
   خوشحالم مطالب براتون جذاب بود.
   با پول نقد میتونید امور اولیه مانند خرید از فروشگاه یا سوپرمارکت رو انجام بدید. ولی برای خرید تورهای بیرون و داخل شهری، پمپ بنزین و از همه مهمتر اجاره خودرو در ایسلند نیاز به کارت اعتباری دارید و پول نقد مورد قبول نیست.

دیدگاه‌تان را بنویسید: