تور شفق قطبی 1402- سفر زمستانی به مورمانسک روسیه

تور شفق قطبی 1402- سفر زمستانی به مورمانسک روسیهReviewed by منصور عبدلی on Jul 10Rating: 4.5تور شفق قطبی مورمانسک روسیه زمستان 1402توضیحات تکمیلی درباره سفر به مورمانسک و تور شفق قطبی 1402 روسیه. قبل از ثبت نام تور شفق قطبی لطفا این مطلب را مفصل مطالعه کنید.

تور شفق قطبی 1402 یکی از آخرین برنامه های امسال ما خواهد بود.امسال هم به مانند سال های پیش برنامه تور شفق قطبی روسیه را در فصل زمستان برگزار می کنیم. از الان می توانید برای سفر به شمالگان و شرکت در تور مورمانسک اقدام کنید.
منتظر اطلاعات بیشتر و تکمیلی باشید

برنامه زمانی تور شفق قطبی 1402 روسیه

تور شفق قطبی 1402 به مدت یک هفته برگزار خواهد شد. در این مدت 4 شب و 5 روز را در مورمانسک و 3 شب را در مسکو اقامت خواهیم داشت. در مجموع سفر ما 8 روز و 7 شب خواهد بود.

پرواز تهران مسکو علیرغم زمان نسبتا کوتاه پرواز، ولی به دلیل بیخوابی شب قبل همیشه خستگی زیادی برای همسفران خواهد داشت. طبق تجربه زمانی که به فرودگاه مسکو می رسیم خستگی در چشمان و رفتار همه همسفران مشاهده می شود. به همین خاطر از پرواز مستقیم به مورمانسک اجتناب می کنیم و یک شب را در هتل 4 ستاره مسکو اقامت خواهیم داشت.

روز دوم و بعد از صرف صبحانه به سمت فرودگاه مسکو حرکت می کنیم و با پروازی چهار ساعته خود را به مورمانسک می رسانیم. پرواز ما طوری زمان بندی شده است که قبل از تاریک شدن هوا به مورمانسک برسیم با بیشترین شانس تماشای شفق قطبی را حتی در شب اول داشته باشیم. این اتفاق در تور مورمانسک سال 1400 هم افتاد و دقیقا در مسیر فرودگاه به هتل مورمانسک توانستیم یکی از جذاب ترین شفق های قطبی را تجربه کنیم.

در 5 روز 4 شب اقامت در مورمانسک علیرغم میل باطنی نمی توانیم برنامه ریزی از پیش تعیین شده ای داشته باشیم. عوامل مختلفی در برگزاری تک تک برنامه های تور مورمانسک تاثیرگذار است که شاید تا چند ساعت قبل هم مشخص نشوند. برنامه تماشای شفق قطبی 1402 وابسته با صاف بودن هوا، فعالیت های خورشیدی و سایر فاکتورها هست. در نتیجه احتمال برگزاری گشت تماشای شفق قطبی تا یک ساعت قبل از آن هم مشخص نمی شود.

نکات قابل توجه در تور شفق قطبی 1402 روسیه

سفر به تریبرکا و لبه دنیا از روز قبل و با استعلام از راهداری مورمانسک قابل برگزاری است. طوفان های زمستانی شدید باعث بسته شدن جاده تریبرکا می شوند و گاهی دسترسی به تریبرکا برای چند روز قطع می شود. (به همین خاطر علیرغم تقاضای شدید دوستان، هیچ وقت در تریبرکا اقامت نخواهیم داشت). بازدید از دهکده سامی ها (فقط در صورت تمایل همسفرها) در روزهای غیرتعطیل برگزار می شود تا با سیل جمعیت گردشگر روسی مواجه نشویم. قبلا توضیح دادیم که چرا علاقه ای به بازدید از دهکده سامی ها نداریم. سایر بازدیدهای داخل شهر مورمانسک مانند مجسمه آلیوشا و یخ شکن اتمی لنین هم در زمان بازگشت از تورهای بیرون شهری انجام خواهد شد.

بعد از بازگشت به روسیه و به این امید که هم شفق قطبی جذابی دیده باشیم و هم از همه جاذبه های گردشگری مورمانسک بازدید کرده باشیم، 2 شب را در هتل 4 ستاره مسکو اقامت می کنیم. برای این دو شب گزینه های زیادی برای گشت و گذار داریم. از آنجایی که برنامه تور شفق قطبی روسیه همیشه با تعداد کمی همسفر برگزار می شود. در نتیجه فرصت این را داریم که متناسب با سلیقه شما برنامه گشت شهری مسکو را برگزار کنیم. پس کافی است به ما بگویید که آیا علاقه مند به خرید در مسکو هستید یا تماشای برنامه باله. ما تمام سعی خود را برای داشتن تجربه خوبی در سفر به مسکو انجام خواهیم داد.

هزینه تور شفق قطبی روسیه

هزینه تور شفق قطبی شامل موارد زیر می شود:

هزینه پرواز تهران مسکو تهران : حدود 10 میلیون تومان

هزینه تور شفق قطبی: 600 دلار

هزینه گشت های اختیاری در مورمانسک: 250 دلار

 

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

همین طور سفرنامه آخرین تور شفق قطبی که در زمستان 1402 برگزار کردیم را می توانید مطالعه کنید. همین طور جزئیات برنامه سفر مورمانسک سال گذشته نیز در دسترس شما قرار گرفته است.

دیدگاه‌تان را بنویسید: